loader image

Magenta, Rock Band

Muzyka jest fantastycznym sposobem wyrażania emocji i potrafi dosięgnąć tam, gdzie formy graficzne nie są w stanie. Dlatego projektowanie dla muzyki stanowi często uzupełnienie. Wymaga zrozumienia zespołu i tego, skąd biorą się konkretne utwory. Co wyrażają, jaki duch stoi za nimi.

Zespół Magenta łączy w sobie uwielbienie do klasycznego rocka z nowoczesnością. Wypracowanie podobnych rozwiązań graficznych, które by to wyrażały, wydawało się zatem właściwe. Sięgnąłem po rzeźbę, tworząc klasyczną postać inspirowaną bohaterem płyty, tytułowym Maestro. Oświetliłem go neonami, tworząc kontrast. Antyczna figura i zupełnie dzisiejsze metody. Pomysł kreatywny łączący to, co dawne z tym, co nowe, w duchu rockowej płyty.

Dodatkowo zaaranżowana została sesja zdjęciowa w duchu całości. Zespół ucharakteryzowany tak, by pasować do kamiennej postaci Maestro oświetlony różowym światłem.

Projekt składa się w całości z autorskich rozwiązań, które przelewają się zarówno przez okładkę, opakowanie, płytę, logo, zdjęcia, socialmedia, druki i rozwiązania digitalowe.

Elementy projektu: Koncept kreatywny, Logo, rzeźba, okładka CD i okładka vinylu, opakowania na płyty, materiały dla socialmediów, sesja zdjęciowa.